Wypoczynek obozy i jeździectwo na Ranczo

Jazda konna Bory Tucholskie
Dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, proponujemy wyjątkowe wczasy. U nas nie będzie czasu na nudę, a jeśli już, to bardzo kreatywną. Zapewniamy świetną zabawę, pełną śmiechu i radości. Zapewniamy kontakt z naturą, w naszym otoczeniu żyje mnóstwo zwierząt. Kochamy konie, chętnie też dzielimy się tą miłością z naszymi gośćmi.

Wczasy na Ranczo
Wybierając wypoczynek w Borach Tucholskich, możesz liczyć na: pełne wyżywienie (zasada, co sobie nałożysz, to zjadasz, dalej obowiązuje 🙂 ), jazdę konną, oczywiście nie obowiązkową, gry i zabawy plenerowe, ogniska, sesje zdjęciowe, naturalne układanie koni teoria i praktyka.

Niestety lub stety dostępu do internetu nie ma (mam co prawda wifi ale to jest sieć z mojej karty komórkowej, która ma ograniczony pakiet danych)

Do dyspozycji wczasowiczów jest też trzech instruktorów jazdy konnej, gwarantujemy małe grupy. Konie ułożone, nie gryzą i nie kopią ludzi (nie specjalnie). Podział grup na jeźdźców ze względu na umiejętności od 0 do bohatera. Jeśli interesuje Cię jeździectwo – w Borach Tucholskich możesz poćwiczyć swoją sprawność!

Instruktorzy i ośrodek posiadają ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie NNW leży po stronie opiekunów ( w większości szkół ubezpieczenie takie trwa 12 miesięcy czyli również w wakacje )

609138074 Beta zajmuje się rezerwacjami
609138024 Małgorzata
601519921 Julek

W ofercie:

 • jazda konna (uzależniona od aury)
 • opieka nad zwierzętami
 • wykłady o koniach i technikach jazdy konnej,
 • gry, zabawy i przebieranki

gwarantujemy opiekę dyplomowanych (czytaj z uprawnieniami) instruktorów

ogólne informacje

Zapewnienie naszym Gościom miłego pobytu to nasz priorytet. Nasze Ranczo powoli zmienia się w mały folwark zwierzęcy, tak więc uczestnicy uczą się jak zachowywać się w obecności zwierząt i jak się nimi opiekować.

Nasi pensjonariusze mogą skorzystać z zabaw i gier plenerowych np. podchody, tropienie zwierząt, gry zespołowe tj. siatkówka, badbingkton, bilard, karaoke, zajęcia w stajni (nauka czyszczenia i pielęgnacji koni).

Wyżywienie to trzy posiłki dziennie (śniadanie i kolacja, obiad dwudaniowy najczęściej z deserem, bo kto nie zje zupy ten deseru nie dostaje).

Jazda konna to tylko jedna z atrakcji i wcale nie obowiązkowa, można konie kochać i bać się jednocześnie (decyzja co do jazdy konnej nie wpływa na cenę za pobyt). Proponujemy jazdę w siodle, a także na oklep dla lepszego opanowania równowagi ciała i lepszego wyczucia wierzchowca. Praca z końmi metodami naturalnymi, pokazy i ćwiczenia. Ponadto ogniska, pieczenie kiełbasek, wspólne śpiewanie.

Ze sobą trzeba koniecznie zabrać:

 • strój kąpielowy
 • ręcznik plażowy lub mniejszy jak kto lubi
 • kalosze
 • obuwie sportowe
 • latarkę (najlepiej działającą)
 • nakrycie głowy (np: kapelusz kowbojski)
 • toczek – kask do jazdy konnej lub wybierzecie jakiś z naszych

Serdecznie zapraszamy!