nawigacja

Wypoczynek, obozy i jeździectwo na Ranczo

Dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, proponujemy wyjątkowe wczasy. U nas nie będzie czasu na nudę, a jeśli już, to bardzo kreatywną. Zapewniamy świetną zabawę, pełną śmiechu i radości. Zapewniamy kontakt z naturą, w naszym otoczeniu żyje mnóstwo zwierząt, a naszą pasją jest jeździectwo. Kochamy konie, chętnie też dzielimy się tą miłością z naszymi gośćmi. Organizujemy obozy konne, na które zapraszamy dzieci i młodzież. Mają oni okazję spać pod namiotem, co już samo w sobie stanowi świetną atrakcję.

Wczasy na Ranczo

Spanie w namiocie wojskowym nowej generacji. Wybierając wypoczynek w Borach Tucholskich, możesz liczyć na: pełne wyżywienie (zasada, co sobie nałożysz, to zjadasz, dalej obowiązuje 🙂 ), jazdę konną min 1,5h. dziennie, oczywiście nie obowiązkową, gry i zabawy plenerowe, ogniska, sesje zdjęciowe, naturalne układanie koni teoria i praktyka.

Niestety lub stety dostępu do internetu nie ma (mam co prawda wifi ale to jest sieć z mojej karty komórkowej, która ma ograniczony pakiet danych)

Do dyspozycji wczasowiczów jest też trzech instruktorów jazdy konnej, gwarantujemy małe grupy. Konie ułożone, nie gryzą i nie kopią ludzi (nie specjalnie). Podział grup na jeźdźców ze względu na umiejętności od 0 do bohatera. Jeśli interesuje Cię jeździectwo – w Borach Tucholskich możesz poćwiczyć swoją sprawność!

Instruktorzy i ośrodek posiadają ubezpieczenie OC

Ewentualne kąpiele pod okiem ratownika (zależy od pogody)

zwiedzanie ciekawych miejsc np: rezerwat Cisów Staropolskich

Cena za obóz 1100,00 zł od osoby.
Obozy Bory Tucholskie – terminy w lipcu i sierpniu od soboty do soboty.

Ferie zimowe 2016

Ranczo Ostrowite zaprasza dzieci i młodzież od 8 lat na ferie od 16 stycznia do 27 lutego od soboty do soboty, koszt 850zł, maksymalnie ośmioro dzieci, minimalnie troje na turnus, turnusy 7 dniowe.

W ofercie:

 • jazda konna (uzależniona od aury)
 • opieka nad zwierzętami
 • wykłady o koniach i technikach jazdy konnej,
 • gry, zabawy i przebieranki

gwarantujemy opiekę dyplomowanych (czytaj z uprawnieniami) instruktorów i wychowawców
oczywiście wyżywienie (często robione przez samych obozowiczów )
posiadamy ubezpieczenie OC instruktorów i ośrodka
rezerwacja pod nr tel. 601519921

Turnusy zaczynają się od 11.07.2015 i co tydzień mamy nowe i tak do końca wakacji

Wiek od 8 lat

Na turnus przyjmujemy maksymalnie 10 osób, tworzymy 3-5 osobowe grupy

koszt turnusu to 900,00zł

Zapewnienie naszym Gościom miłego pobytu to nasz priorytet. Nasze Ranczo powoli zmienia się w mały folwark zwierzęcy, tak więc mali wielcy ludzie uczą się jak zachowywać się w obecności zwierząt i jak się nimi opiekować.

Nasi milusińscy mogą skorzystać z zabaw i gier plenerowych np. podchody, tropienie zwierząt, gry zespołowe tj. siatkówka, babingkton, mini piłka nożna, bilard, karaoke, nauka tańca brzucha,zajęcia w stajni (nauka czyszczenia i pielęgnacji koni).

Wyżywienie to trzy posiłki dziennie (śniadanie i kolacja bufet szwedzki obiad dwudaniowy z deserem).

Jazda konna to tylko jedna z atrakcji i wcale nie obowiązkowa, można konie kochać i bać się jednocześnie (decyzja co do jazdy konnej nie wpływa na cenę za pobyt). Proponujemy jazdę w siodle, a także na oklep dla lepszego opanowania równowagi ciała i lepszego wyczucia wierzchowca. Praca z końmi metodami naturalnymi, pokazy i ćwiczenia. Ponadto ogniska, pieczenie kiełbasek, wspólne śpiewanie.

W Borach Tucholskich są przepiękne szlaki idealne na wycieczki rowerowe i piesze. W ustawionym wielkim tipi indiańskim malujemy sobie nawzajem twarze, bawimy się przy ognisku smażąc kiełbaski i śpiewając, a wieczorem seanse karaoke lub filmowe z popcornem.

Strzeżona plaża w Tleniu świetnie nadaje się do spędzania czasu przez dzieci i nie tylko znajdują się tam budki z lodami i przekąskami na ciepło(frytki, zapiekanki, hamburgery).

Osoby które nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć pisemną zgodę opiekunów prawnych (np rodziców) na jazdę konną i na zażywanie kąpieli w jeziorze, oraz informację o chorobach i uczuleniach.

Ze sobą trzeba koniecznie zabrać:

 • strój kąpielowy
 • kalosze
 • obuwie sportowe
 • latarkę (najlepiej działającą)
 • nakrycie głowy(np:kapelusz kowbojski)
 • toczek – kask do jazdy konnej
 • Serdecznie zapraszamy!